Aktualności

July 14, 2021

Podstawy gry w blackjacka online

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Blackjack, znany również jako 21, jest jedną z najpopularniejszych gier zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i online. Chociaż granie w nią wymaga trochę strategii, zasady blackjacka są dość proste i jasne. Ułatwia to początkującym naukę.

Podstawy gry w blackjacka online

Istnieje szeroki wybór internetowych zakładów hazardowych oferujących gry w blackjacka. Wiele z nich udostępnia nawet wersje demonstracyjne, dzięki czemu początkujący mogą nauczyć się grać w blackjacka online, nie ryzykując pieniędzy. Z drugiej strony gracze, którzy chcieliby bardziej wciągających wrażeń, mogą: graj w blackjacka na żywo online gdzie karty są rozdawane przez prawdziwych krupierów, a gry są transmitowane w czasie rzeczywistym.

Co więc powinien wiedzieć początkujący przed rozpoczęciem gry w blackjacka online? Oto podstawy.

Cel blackjacka

Celem każdej gry w blackjacka jest pokonanie krupiera. Aby to osiągnąć, gracz musi zbliżyć się do 21 bez przekraczania. Ponadto krupier musi mieć sumę niższą niż ta, którą ma gracz, lub odpaść (miać rękę, która przekracza 21).

Talie do blackjacka online i wartości kart

Liczba talii kart używanych w grze w blackjacka jest różna, w zależności od wariantu gry i kasyna. Zazwyczaj kasyna online w blackjacka używają od sześciu do ośmiu talii, chociaż niektóre używają pojedynczych talii.

As ma wartość jeden lub jedenaście, podczas gdy karty od jednego do dziewięciu mają wyświetlaną wartość pipsa. Walet, dama i król są nazywane figurami i mają wartość dziesięciu.

Rozdanie rozdania w blackjacka online

Najpierw karty są tasowane, a następnie gracze obstawiają zakłady. Następnie każdy gracz otrzymuje dwie odkryte karty. Podobnie krupier otrzymuje dwie karty, ale jedna z nich (zwana kartą wstrzymania) pozostanie zakryta, dopóki wszyscy gracze przy stole do blackjacka online nie rozegrają swoich rąk.

Gracze dodają wartość dwóch kart na ręce. Na przykład, jeśli ręka ma damę i siódemkę, wartość wynosi 17. Następnie mają do wyboru kilka opcji do następnego ruchu. Obejmują one:

  • Uderzyć. To jest otrzymanie kolejnej karty do dodania do ręki gracza. Wartość nowej karty zostanie następnie dodana do kart w rozdaniu. Gracz może kontynuować bicie, dopóki nie przebije lub nie przekroczy 21.
  • Podstawka. Oznacza to, że ręka gracza jest kompletna. Gracz może zdecydować się na odstąpienie po dwóch pierwszych kartach lub po trafieniu.
  • Rozłam w blackjacku. Gracz może podzielić się tylko wtedy, gdy wartość każdej z pierwszych dwóch kart jest równa (na przykład para piątek lub dziesiątka i król). Gracz bierze każdą kartę startową i tworzy z nią nową rękę. Zakład jest dodawany w celu pokrycia drugiego rozdania. Po podziale gracz może kontynuować rozgrywanie każdego rozdania.
  • Ubezpieczenie. Gracz może wziąć ubezpieczenie tylko wtedy, gdy krupier pokazuje asa. Gracz obstawia pierwotny zakład i otrzymuje wypłatę 2:1, jeśli okaże się, że krupier ma blackjacka. Jeśli krupier nie ma blackjacka, gracz przegrywa ubezpieczenie i rozgrywa swoje oryginalne rozdanie.
  • Poddanie się. Jeśli gracze wierzą, że ich ręka nie pokona ręki krupiera na podstawie dwóch pierwszych kart i karty, którą pokazuje krupier, mogą się poddać. Kiedy to zrobią, przegrywają połowę swojego zakładu i odzyskują połowę. Ręka gracza kończy się, gdy ten się podda. Po tym, jak wszyscy gracze rozegrają swoje rozdania, ukryta karta zostaje odkryta przez krupiera. Krupier musi trafić, jeśli suma pierwszych dwóch kart jest mniejsza niż 17 i jeśli w rozdaniu nadal są gracze. Krupier kontynuuje bicie, dopóki liczba kart w jego ręce nie przekroczy 17 lub więcej, a następnie musi się zatrzymać. Jeśli jednak krupier odpadnie w dowolnym momencie tego procesu, pozostali gracze w rozdaniu wygrywają swoje zakłady.
undefined is not available in your country. Please try:
Elektryzujący czerwcowy konkurs na automaty Everygame Poker: Pula nagród o wartości 2000 $ czeka!
2024-06-02

Elektryzujący czerwcowy konkurs na automaty Everygame Poker: Pula nagród o wartości 2000 $ czeka!

Aktualności